Metóda PDR bez lakovania

Paintless Dent Removal

Väčšina ľudí nikdy o oprave PDR technológiou nepočula (zrejme nemali poškodené auto od KRUPOBITIA a na otázku, ako sa dá opraviť auto poškodené krupobitím odpovedajú, že lakovaním.

áno, ide to aj lakovaním, ale v tom prípade sa auto gituje(tmelí), vymenia sa nejaké diely, veľakrát sa vyreže strecha a nakoniec sa auto nalakuje. Takže ste niekoľko týždňov bez auta a tiež to nie je lacná záležitosť. O strate hodnoty takto opraveného vozidla ani nehovoriac.

Preto bola vyvinutá PDR technológia (paintless dent removal) čiže oprava preliačin bez lakovania a bez poškodenia laku. Technológia PDR opravy je postavená na postupnom a jemnom vytláčaní jamiek a preliačin po krupobití do pôvodného stavu, čím sa dosiahne dokonalú rovnosť dielu a postupne celého auta, pričom sa využíva pamäť plechu a vozidlo po oprave vyzerá dokonale, ako pred poškodením. PDR oprava sa prevádza špeciálnym náradím vyvinutím presne na tento druh opravy.

Oprava áut po krupobití PDR technológiou je nielen v zahraničí, ale už aj u nás obľúbená, poisťovňami odporúčaná a preferovaná forma opravy áut poškodených od krupobitia oproti bežnej konvenčnej oprave (lakovaním). PDR oprava bez lakovania je v prvom rade lacnejšia forma opravy pre Vás, ale aj šetrnejšia k Vášmu autu poškodeného krupobitím, keďže lak Vášho vozidla je po oprave v 100% stave ako pred poškodením, čím si udržíte najvyššiu možnú hodnotu vášho vozidla.

PDR metóda bez lakovania má korene v 50.rokoch v Nemecku, kde sa používala pri drobných opravách karosérii pri výrobe áut.

Neskôr sa na ňu zabudlo, až v 90.rokoch PDR technológiu znovu objavili v USA dealery áut, keď hľadali lacnejšiu a rýchlejšiu formu opravy pri zachovaní čo najvyššej hodnoty svojich vozidiel ,kde sa postupne zdokonalila až do dnešnej podoby a rozšírila sa do celého sveta.

Zaujali vás naše služby?

Máte záujem o naše služby a potrebujete opraviť auto po krupobití ? Kontaktujte nás telefonicky alebo nám napíšte cez náš kontaktný formulár.